Oturum Aç

Başkan'ın Mesajı

caroline-koc 

İstanbul Golf Kulübü'nün değerli üyeleri…

Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

7 Nisan 2016 tarihinde idrak ettiğimiz Genel Kurul'da beni güzide Kulübümüzün Başkanı olarak seçerek onurlandırdınız. Güveninize mazhar olmaktan dolayı onurlu ve aynı zamanda heyecanlıyım.

Bugün ülkemizde çok az kuruma nasip olan 121 yıllık mazisiyle, İstanbul Golf Kulübü, Türk spor ve sosyal hayatında müstesna bir yere sahiptir. Kendisini rahmetle andığım eşim, Ebedi Başkanımız, Mustafa V. Koç bunu korumak için çok özen gösterdi ve Kulübümüzü her açıdan ileri taşımak için hep çalıştı. Bugün bu misyonu, kendisinin bir vasiyeti telakki ederek, ben ve arkadaşlarım üstlendik ve güçlü bir irade, şevk ve heyecanla çalışmaya hazırız.

Öncelikli hedefimiz Kulübümüze, kendine yakışır bir saha ve tesis kazandırmak. Bunun için çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. Riva'daki arazide gerekli izinleri almaya ve yasal süreçleri tamamlamaya uzak değiliz. Hemen akabinde nizami ölçülerdeki 9 çukurlu sahamızın inşaasına başlanacak. Kulüp binamız Kulübümüzün geleneksel yapısına uygun ve karakterini yansıtan bir dokuda olacak.

Kulübümüzdeki kurumsallaşmayı sürdürmek ayrı bir önceliğimiz. İç Yönetmeliğimiz, Kulübümüzün bugünkü yapısı dikkate alınarak revize edilmektedir ve bu revizyonlar, seneler itibarıyla değişen şartlara göre sürekli ve düzenli olarak yapılacaktır.

İstanbul Golf Kulübünü, İstanbul Golf Kulübü yapan ve farklı kılan, 120 yılı aşan mazisi ve üyeleridir. Bu açıdan üye profilimizin çok önemli olduğuna ve bu konuya özenle yaklaşılması gerektiğine inanıyorum. Yeni üye kaydederken bu husus göz önünde bulundurularak çok seçici davranılacak ve mevcut doku korunmaya çalışılacak. Bu meyanda üyelerimizin, çocuklarını Kulübümüze sıkça getireceklerini, golfe başlatacaklarını ve yaşları gelince asil üye yapacaklarını umuyorum. Asırlık Kulübümüze nesiller boyu üye olan aileler yakışacaktır.

Türkiye'deki golfün öncüsü olan Kulübümüzün önemli bir misyonu da, Tüzüğümüzde de yazdığı üzere, ülkemizdeki golf sporunu geliştirmektir. Bunun için junior programımızı çok önemsiyorum. Amacımız, gençlere golf sporunu öğretmek olduğu kadar, onları, golfün etik kurallarını da bilen ve uygulayan iyi birer sporcu olarak yetiştirmektir.

Yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılan web sitemiz tüm uygulamalarıyla kullanımınıza açılmak üzere. Her türlü üyelik işleminizi üzerinden yapabileceğiniz, turnuvalara yazılıp sonuçları takip edebileceğiniz, diğer üyelerle haberleşebileceğiniz, cari hesabınızı takip edebileceğiniz, interaktif bir site olacak.

Yeni yönetim döneminde bir "Sosyal Komite" kurma aşamasındayız. Bu komite düzenleyeceği sosyal etkinliklerle üyelerimiz arasındaki iletişimi arttırmayı hedefleyecek. Sizlerden de, bir ayrıcalık olduğunu düşündüğüm İGK üye sıfatınızla, kulübünüze sahip çıkmanızı özellikle rica ediyorum.

Hepinize esenlikler diliyorum.

Caroline N. KOÇ
Başkan

Mayıs 2016